کابل زره دار, مقالات

کابل زره دار

کابل زره دار (کابل ارموردار) چیست؟ انواع کابل زره دار

 

یکی از انواع کابل‌های جوشکاری که کاربرد زیادی دارد، کابل زره دار یا ارموردار (کابل مسلح) می‌باشد. در ساختار و اجزای تشکیل‌دهنده این کابل، لایه‌ای وجود دارد که دلیلی بر استحکام مکانیکی بالای آن است. از این رو آن را کابل زره پوش یا زره‌دار می‌نامند. این لایه به صورت نوار یا مفتولی از فولاد، آلومینیوم و غیره است.
بسیار ضرورت دارد که از کابل مورد استفاده خود مطمئن باشید تا هنگام انتقال به صورت یکپارچه فعالیت کنند. در ادامه به بررسی این مدل کابل می‌پردازیم که چه کاربردی دارد و انواع آن چیست؟

انواع کابل زره دار

انواع کابل زره دار

کابل‌های برق، فرمان و کابل‌های مخابراتی را می‌توان به صورت کابل زره دار (ارموردار) آماده کرد. انواع کابل برق آرموردار را در زیر اشاره کرده‌ایم.
کابل چند رشتهای با زره از جنس فولاد : STA و SWA
کابل تک رشته‌ای با زره آلومینیومی : ATA وAWA
کابل فشار متوسط با زره نواری : NA2XSYBY، NA2XSEYBY، N2XSYBY، NA2XSEYBY
کابل فشار متوسط با زره سیمی : N2XSEYRY، NA@XSYRY، N2XSYRY، NA2XSEYRY
کابل‌های فشار ضعیف با زره نواری : NYBY و N2XBY
کابل‌های فشار ضعیف با زره مفتولی : NYRY و N2XRY

کاربرد کابل زره دار (ارموردار)

کابل زره دار

با توجه به تمام اطلاعاتی که تا الان راجع به کابل زره‌دار می‌دانیم، کابل ارموردار قابلیت نصب در یک محیط پر از احتمال آسیب دیدن را دارد. این کابل در برابر فشارهای مکانیکی و ضرب‌دیدگی بسیار مقاوم است. در محیط‌های مرطوب، روغنی نیز می‌توان از این کابل‌ها استفاده کرد. با تمام این تفاسیر، این سیم و کابل‌ها در داکت‌ها و نگهدارنده‌ها نگه‌داری می‌شوند و باز هم نیاز به محافظت مکانیکی دارند. در نهایت هدف از اضافه کردن زره به انواع کابل‌ها، افزایش سطح مقاومت فشاری و طول عمر مفید می‌باشد.

مزایای کابل زره دار

کابل‎‌های مسطح از عناصر داخلی کابل محافطت می‌کند. ضریب نفوذپذیری بالایی دارد و به همین دلیل راهی با اطمینان برای انتقال هستند. از ایجاد اخلال توسط عوامل مزاحم جلوگیری می‌کند. تحت تاثیر تداخل ساطع شده از کابل‌ها و دستگاه‌های مجاورقرار نمی‌گیرد.

خرید انواع کابل زره دار سیمیا

انواع کابل‌های زره‌دار سیمیا، از مرغوب‌ترین کابل‌های موجود در بازار هستند که می‌توانید آن‌ها را با بهترین قیمت، از سینا نوین ، نمایندگی رسمی کابل سیمیا، تهیه کنید.

 

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *