کابل زره دار, مقالات

کابل زره دار -09121017876

کابل زره دار چیست ؟

کابل زره دار یا کابل آرموردار نوعی از کابل های فشار ضعیف میباشند که قدرت رسانایی بسیار بالایی دارند . در کابل زره دار یا آرموردار در برق فشار ضعیف از مس مفتول به عنوان رسانا یا هادی استفاده میشود . در برق فشار قوی نیز از آلومینیوم به عنوان رسانا در آن استفاده میشود .

بیشترین استفاده کابل زره دار

در بازار جهانی کابل زره دار یا کابل آرموردار را با عنوان اختصاری SWA استفاده میکنند . بیشترین استفاده از کابل زره دار برای فشار بالای یک کیلو ولت در زیر زمین است .

در کابل زره دار از عایق PVC استفاده میشود . استفاده از آن باعث مقاومت در برابر آب و خواص الکتریکی بهتر میشود . در کابل های زره دار یا کابل آرموردار از یک لایه زره استفاده میشود . این لایه در برابر فشار زمین و ضربات احتمالی از کابل محافظت میکند .

پخش کابل زره دار

ساتم الکتریک به عنوان بزرگترین مرکز تخصصی پخش کابل زره دار در تهران و بزرگترین پخش کننده کابل زره دار در لاله زار ، همواره در تلاش است تا با ارائه بهترین قیمت و کیفیت در فروش کابل زره دار ، از سایر رقبای خود در این بازار پیشی گرفته و در این زمینه در تاریخچه سابقه کاری خود موفق نیز بوده است . مرکز تخصصی پخش انواع کابل زره دار در لاله زار را با نام ساتم الکتریک میشناسند و شما برای خرید با بهترین قیمت و بهترین کیفیت میتوانید با ما تماس بگیرید .

قیمت کابل زره دار

به دلیل تغییرات قیمت مس ، آلومینیوم و سایر فلزات مرتبط با تولید کابل زره دار ، قبل از هرگونه اقدام به خرید ، میتوانید بهترین قیمت کابل زره دار را از مرکز پخش کابل ساتم الکتریک استعلام نمایید . ساتم الکتریک  انواع کابل زره دار را به سراسر ایران ارسال خواهد کرد .

 

ساختار کابل زره دار

رسانا یا هادی کابل زره دار

در کابل زره دار فشار ضعیف فلز رسانای آن مس مفتول است ولی در کابل زره دار فشار قوی از آلومینیوم به عنوان رسانای کابل زره دار استفاده میکنند .

عایق کابل زره دار

در انواع کابل ها از پی وی سی به عنوان عایق استفاده میشود ولی در کابل زره دار به دلیل مقاومت در برابر آب و همچنین خاصیت های بهتر الکتریکی از عایق XLPE نیز استفاده میکنند .

لایه زیرین کابل زره دار

در تولید کابل زره دار به عنوان مرز بین لایه داخلی و بیرونی از یک محافظ استفاده میکنند که از جنس پلی وینیل کلرید است .

زره یا محافظ

در کابل زره دار تک رشته‌ای از آلومینیوم برای لایه محافظ و در کابل زره دار چند رشته ای از استیل برای لایه محافظ استفاده میکنند . لایه محافظ کابل زره دار موجب مقاومت و دوام در زمین میشود .

انواع کابل زره دار

کابل زره دار NYRY

کابل زره دار N2XYRY

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *