کابل شیلدار, مقالات

کابل آلومینیوم -ساتم الکتریک

معرفی کابل آلومینیومی

کابل برق انواع مختلفی دارد که یکی از اقسام آن کابل آلومینیومی است از این کابل در صنایع مختلفی استفاده می شود رسانای آلومینیوم از مس کم تر بوده و حدود ۶۱ درصد می ‌باشد. از طرف دیگر چگالی کم تری دارد که یک سوم مس بوده و بر این اساس وزن کابل ساخته شده از آن نسبت به کابل مشابه مسی کم تر است.

کابل آلومینیومی نسبت به دیگر کابل ها مزیت های بیش تری دارد که برای نمونه می توان به مقاومت الکتریکی آن اشاره کرد که جریان الکتریکی را آسان تر انتقال می دهد این کابل ها قیمت کم تری دارند و بیش تر در دسترس هستند همچنین از این کابل ها می توان در محل های زیادی مثل تیر چراغ برق و مکان های مشابه استفاده کرد. چنانچه دنبال کابل هستید می توان گفت قیمت کابل آلومینیومی مقرون به صرفه می باشد.

علت این امر این است که خطر سرقت این کابل ها در مقایسه با کابل های مسی کم تر است توجه داشته باشید که هرگز از این کابل تحت عنوان هادی در کابل های افشان استفاده نمی شود علت این امر این است که آلومینیوم از مس شکننده تر است این کابل انواع مختلفی دارد برای نمونه می ‌توان به کابل آلومینیوم زمینی، زره دار، خود نگه دار، کابل آلومینیوم هوایی، سه فاز و تک فاز اشاره کرد.

هر کدام از کابل های آلومینیوم، مزیت ها و معایب مخصوص به خود را دارند به طور مثال این کابل زمینی در پروژه های توزیع برق با ولتاژ ضعیف استفاده می شود مزیت های این کابل در مقایسه با کابل های مسی، سبک بودن، نصب راحت، قیمت کم تر و استحکام مکانیکی مطلوب می باشد از  آلومینیوم زره دار نیز در جا هایی که مقاومت در مقابل آب و خواص الکتریکی مناسب مهم است استفاده می شود.

از کابل هوایی نیز برعکس کابل زمینی برای انتقال نیرو در خطوط هوایی استفاده می شود به طور کلی می‌توان گفت که کابل های آلومینیوم نسبت به کابل های مسی بهتر هستند که علت آن قیمت مناسب تر حمل آسان تر و وزن کم تر این کابل می باشد در مقاله پیش رو قصد داریم تا در مورد فروش این کابل صحبت کنیم و شما را با یکی از بهترین برند های این کابل  آشنا سازیم.

هنگام خرید کابل آلومینیومی دقت کنید آن را برای چه کاربردی میخواید تا کابل را در نوع مناسب خریداری کنید.

بهترین برند کابل آلومینیوم

 

 

فروش کابل آلومینیوم

همان طور که در قسمت قبل نیز گفته شد کابل آلومینیوم نسبت به کابل های دیگر از مزیت بیشتری برخور دارند به همین علت بسیاری از فروشگاه ها این محصول را به مشتریان خود ارائه می دهند این کابل ها در سازه های مختلفی تولید شده و برای خرید آن باید مسافت مکان مورد نظر و آمپراژ مصرفی را در نظر گرفت.

در قسمت قبل با انواع کابل های آلومینیوم آشنا شدیم پرفروش ترین کابل ها کابل های تک فاز زمینی و خود نگه دار هوایی هستند این دو نوع کابل تفاوت چندانی با یک دیگر ندارند. این کابل زمینی دارای یک هادی نول و یک هادی فاز است.

عایق استفاده شده در ساختمان کابل این امکان را برای شما فراهم می کند که به آسانی از آن به صورت جزئی استفاده کنید از نوع خود نگه دار کابل های آلومینیومی نیز به صورت هوایی استفاده می شود البته ساختمان کابل ها با کابل های زمینی تک فاز تفاوت دارد این نوع از این کابل ها به صورت سه رشته سیم به هم تابیده شده هستند که دارای هادی نول، یک هادی فاز و یک نگه دارنده فولادی است فروش کابل آلومینیوم در بسیاری از فروشگاه ها با برند های مختلف و در انواع متفاوت به فروش می‌رسد و قیمت آن ‌ها در مقایسه با سایر کابل ها مناسب تر است.

برای خرید انواع سیم و کابل می توانید به فروشگاه کابل سینا نوین  لاله زار مراجعه کنید فروشگاه کابل سینا در لاله زار تنوع زیادی از سیم و کابل با کیفیت بالایی دارد که با ارزان ترین قیمت موجود در بازار به فروش می رساند.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *