کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق

کابل ابزار دقیق چیست؟

در این مقاله در مورد کابل ابزار دقیق چیست صحبت خواهیم کرد، کابل های ابزار دقیق در پردازش داده ها و کنترل فرآیند استفاده می‌شوند و برای نصب در فضاهای باز و در زیر زمین مناسب هستند. برای سیگنال های دیجیتالی و سلونوئیدها، نوع نمایش داده شده به طور کلی و برای سیگنال های آنالوگ بین جعبه‌های اتصال و ساختمان اتاق کنترل الکتریکی، نوع غربال شده فردی و کلی ممکن است اعمال شود. غربالگری کلی جفت ها و هسته ها از آن در برابر زمینه های تداخل الکترواستاتیک خارجی محافظت می کند. غربالگری انفرادی جفت ها تضعیف زیاد بحث متقابل را تضمین می کند. در ادامه با خواهیم دانست که انواع کابل ابزار دقیق چیست، انواع کابل شیلددار قادر به تحمل نیروهای مکانیکی خارجی هستند. انواع غلاف سرب به گونه ای طراحی شده اند که در هر کاربردی که ممکن است کابل ها در معرض نفوذ حلال یا حمله خورنده یا هیدروکربن قرار گیرند، مورد استفاده قرار می گیرند.

قبل از اینکه به بررسی کابل ابزار دقیق چیست بپردازیم، باید بدانید که کابل ابزار دقیق از دسته کابل های خشک می باشد، امروزه در تمامی صنایع کشور اللخصوص در سیستم های نفتی، گازی و پتروشیمی و صنایع نظامی، دفاعی، صنایع هوافضا، صنایع موشکی، صنایع پزشکی، صنایع مواد غذایی و در کل صنایع و یا هر گوشه ای از دنیا که نیاز به کنترل های خاص، سنجش های دقیق و اندازه گیری پارامترهایی همچون کنترل جریان، دور قطعات چرخنده، اندازه گیری و حجم سیالات، دما باشد با مقوله کنترل و ابزار دقیق مستقیماً در ارتباط خواهیم بود.

کابل‌ کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

خانواده کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست، یکی از بزرگترین، اصلی ترین، پر کاربرد ترین و با اهمیت ترین کابل ها در صنایع برق و الکترونیک می باشد. این کابل به دلیل تعداد بالایی که در ساختارش دارد، دارای قابلیت های مختلفی همچون مقاومت در برابر نویز پذیری از امواج درونزا و برونزا و مقاومت در برابر تداخلات و تاثیر پذیری از کابل های همجوار و یا منابع تولید امواج الکترو مغناطیس می باشد که در ادامه کابل ابزار دقیق چیست را بیشتر مورد بررسی قرار خواهیم داد.

کابل‌ کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

کابل های کنترل و ابزاردقیق انتقال سیگنال را در میان تاسیسات در سایت های بزرگ صنعتی و ساختمانهای تجاری فراهم می کنند. این نوع کابل ها با عایق های PVC و XLPE محافظت می شوند و از ساخت و ساز برتر اطمینان حاصل می کنند. با توجه به کاربرد آنها ضد شعله، نسوز و سازگار با محیط زیست هستند. علاوه بر این در بحث کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست باید گفت، آنها بسیار محافظت می شوند و بنابراین برای تجهیزات دقیق قابل استفاده هستند و در جلوگیری از مداخله و سر و صدای خارجی در هنگام انتقال سیگنال بسیار عالی هستند. قابلیت اطمینان کابلهای کنترل و ابزار توسط اعتباربخشی ایمنی لوازم الکتریکی و گواهینامه سازگار با محیط زیست تأیید شده است.

انواع کابل ابزاردقیق و موارد استفاده

کابل های بدون شیلد: تأسیسات عمومی و اماکن بزرگ صنعتی که به خواص بازدارنده شعله مورد نیاز است و مکانهایی که قابلیت ساخت بالا و خصوصیات کنترل عمومی مورد نیاز است. کابلهای محافظ مس: تأسیسات عمومی و اماکن بزرگ صنعتی که به سپرهای الکترواستاتیک و الکترومغناطیسی نیاز است و مکانهایی که محافظ و دقت برتر مورد نیاز است. کابلهای محافظ آلومینیومی: تأسیسات عمومی و اماکن بزرگ صنعتی که به سپرهای الکترواستاتیک و الکترومغناطیسی نیاز است و مکانهایی که به ساختارهای بالا و هسته های جفت و سه گانه کاملاً نیاز است. انواع این کابل شامل کابل ARCENT، کابل AS-I، کابل CAN-BUS، کابل DEVICE-NET، کابل FIELD-BUS می شود.

فواید کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

فواید کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

کابل های کنترل و ابزاردقیق دارای ویژگی های محافظتی هستند. فواید کابل ابزار دقیق چیست، این کابل در مکان هایی که امکانات آن فضا نیاز به دقت دارند مناسب است. ساختارها و مواد مختلف کابل برای بهینه سازی عملکرد با توجه به محیط و کاربرد استفاده می شود. ساختار و مواد بهینه شده در کابل‌ها برای کابل کنترل و کابل ابزار دقیق، کابل های بدون شیلد، کابلهای شیلددار مس، کابل های شیلددار آلومینیومی است. این کابل ها برای انتقال سیگنال در امکانات صنعتی، تجاری استفاده می شود. ساختار و مواد بهینه شده برای ساخت و ساز و بهره برداری از محیط می باشد، مقاومت در برابر آتش بالا برای جلوگیری از گسترش آتش ثانویه و سازگار با محیط زیست، مواد سمی حذف شده (هالوژن) هستند. همچنین تقویت ویژگی های بازدارنده شعله، نسوز، مقاوم در برابر مواد شیمیای، آبگریز، با توجه به کاربردشان از ویژگی های این نوع کابل است.

انواع کابل ابزار دقیق چیست، کابل ابزاردقیق بدون هالوژن برای نصب ثابت در داخل و خارج مناسب هستند. کابلهای ابزاردقیق برای اهداف انتقال داده در سیستمهای اتوماسیون، ابزار دقیق و کنترل فرآیند و در سیستمهای سیگنال و نظارت استفاده می شوند. در برخی کارخانه‌ها تمام کابل های ابزار دقیق را به عنوان نسخه های بدون هالوژن تولید می کنند. مواد به کار رفته در کابل های ابزار دقیق بدون هالوژن به راحتی قابل بازیافت هستند و حاوی PVC نیستند. این کابل ها فقط مقدار کمی دود تولید می کنند و آتش را به صورت جداگانه یا دسته ای پخش نمی کنند. توصیه می شود که از کابل های ابزار دقیق بدون هالوژن در مناطقی استفاده شود که افراد زیادی را در خود جای داده و تخلیه آنها دشوار است. این مراکز شامل مراکز مهد کودک، مدارس، خانه های سالمندان، رستوران ها و ساختمان های عمومی است. ما همچنین کابلهای قدرت یا کنترل را در ساختارهای چند جفت و چند سه گانه ارائه می دهیم. کابل های ابزار دقیق ما به طور گسترده ای در انواع برنامه ها از جمله اتوماسیون کارخانه ، تجهیزات انتقال مواد و برنامه های کنترل فرآیند مورد استفاده قرار می گیرند. کابل های کنترل سفارشی ما اغلب در تاسیسات ، نفت و گاز و سیستم های کنترل ترافیک استفاده می شوند.

اطلاعات کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

اطلاعات کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست

نمایش تمام تولید کنندگان کابل کنترل و کابل ابزار دقیق چیست، کابلهای ابزار دقیق کابلهای رسانای متعددی هستند که سیگنالهای الکتریکی کم انرژی را برای کنترل یا کنترل سیستمهای قدرت الکتریکی و فرایندهای مربوط به آنها به کار می برند. عملکردهای اندازه گیری و کنترل در ساخت و پردازش برنامه ها حیاتی است. این توابع تا حد زیادی به مدار الکترونیکی آنها بستگی دارد. برنامه های معمول شامل کنترل تجهیزات صنعتی، پخش، تجهیزات مونتاژ یا سیستم های حمل و نقل انبوه است.

انواع شناخته شده و مهم کابل ابزار دقیق

اکنون خواهیم گفت انواع کابل ابزار دقیق چیست، اولین مورد کابل فرمان است، این نوع کابل که نام دیگر آن کابل ابزار دقیق سیلیکونی می باشد، جهت بهبود و کنترل و افزایش دقت سیستم‌ها کاربرد دارد. کاربرد اصلی این کابل در موقعیت‌هایی است که فشار برق ضعیف است. درنتیجه سطح مقطح کوچکی دارد، همچنین این مدل کابل در حالت شیلددار و اسکرین دار تولید و عرضه می شود. مورد بعدی کابل اعلام حریق است که نام دیگر این آن کابل ضد آتش است. اصلی ترین کاربرد این کابل به جهت ایجاد سطح بالایی از ایمنی است. همانطور که با توجه به نام کابل می توان درک کرد، مقاومت بالای این کابل در برابر حرارت باعث می شود که حدود سه ساعت در آتش دچار آسیب جدی نشود. مورد دیگر کابل نظامی نام دارد، کابل نظامی یا کابل ضد انفجار ، اکثر جهت مصارف نظامی و در مکان‌های نظامی و صنایع همانند صنعت نفت و گاز و پترو شیمی مورد استفاده است، در حقیقت وقتی در مکانی احتمال انفجار بالا باشد، استفاده از این کابل لازم است تا سیستم ها را جهت جلوگیری از قطع ارتباط به یکدیگر متصل نماید.

انواع شناخته شده و مهم کابل ابزار دقیق

حال با دانستن اطلاعاتی در مورد اینکه کابل ابزار دقیق چیست، می دانیم که با کاربرد کابل ابزار دقیق برای انتقال و عبور اطلاعات، اندازه گیری آنها ، در فن آوری های کنترلی در شرایطی ایمن و امن به منظور جلوگیری کردن از هر گونه ایجاد اختلال و نویز در سیستم و تأثیرپذیری از امواج الکترومغناطیسی کاربرد دارد. جهت خرید باید به پارامترهای مهم توجه نمایید و باید مد نظر داشته باشید که وزن و جرم کابل به تنهایی معیار مناسبی برای سنجش کیفیت کابل ابزار دقیق نمی باشد و همچنین قیمت ها دلیلی بر بدون نقص بودن کابل نخواهد بود چون درجه کیفیت کابل ها متفاوت است. به همین علت برای خرید کابل خوب، با کیفیت و قیمت مناسب لازم است به فروشگاه های معتبر و نام آشنا و دارای سابقه‌ خوشنامی در زمینه فروش انواع سیم و کابل مراجعه نمایید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *